Alergolog Poznań

Diagnoza i leczenie chorób układku immunologicznego – Alergolog Dziecięcy Poznań

Jestem lekarzem dziecięcym zajmującym się chorobami alergicznymi u dzieci. W moim gabinecie znajdą Państwo kompleksową pomoc w diagnozie, leczeniu oraz nadzorowaniu choroby Waszego dziecka. Jestem doświadczonym specjalistą, który zna się na chorobach autoimmunologicznych i skutecznie potrafi niwelować ich skutki i poprawiać komfort życia wśród najmłodszych pacjentów. Zajmuję się takimi schorzeniami jak min. Egzema, astma, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, katar sienny i inne choroby układu autoimmunologicznego u Państwa dzieci. Zapewniam pomoc i służę radą, jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości oraz pytania a także wykonuję szereg badań oraz zabiegów związanych z chorobami alergicznymi Waszych dzieci.

kichające dziecko potrzebuje wizyty u alergologa

Jak nauczyć dziecko łatwego życia z alergią

Zdiagnozowanie alergii jest połową sukcesu w walce z uporczywymi objawami, które utrudniają codzienne, normalne funkcjonowanie naszego dziecka. Określenie typu alergii daje nam możliwość  dostosowania otoczenia tak aby w jak najmniejszym stopniu wpływało negatywnie na naszego małego alergika. Brak odczynników uczulających to także brak objawów alergii. Dobrze jest wiec całkowicie wykluczyć alergeny z otoczenia dziecka, które powodują u niego reakcję immunologiczną organizmu. O ile alergeny nie występują powszechnie w otoczeniu, przygotowanie środowiska bytowego dla dziecka, tak by było wolne od substancji uczulających jest raczej wykonalne. Gorzej w przypadku alergii na kurz i roztocza. Nie sposób jest całkowicie wyeliminować go z otoczenia. Można jednak, dzięki niektórym czynnościom maksymalnie zminimalizować jego wpływ na dziecko.

W domu dziecka z alergią musi być czysto. Należy często sprzątać, ścierać kurz i odkurzać. Sprzątaniem nie powinna zajmować się osoba uczulona. Działania takie mogą zaostrzyć objawy alergii. Kurz powinien być ścierany a pomocą mokrej ścierki. Pościel alergika powinna być codziennie wietrzona, dobrze by było gdyby wykonana była z lekkich antyalergicznych materiałów. Również pomieszczenia w domu winny być odpowiednio wentylowane każdego dnia. Temperatura i wilgotność w domu również powinna być regulowana, tak by miała jak najniższe wartości – dosyć suche powietrze i niska temperatura, mniej niż 20 stopni. Należy także unikać wszelkich firan, zasłon, poduszek dekoracyjnych i innych przedmiotów, które zbierają kurz. Ubrania powinny być przechowywane poza obszarem codziennej aktywności, książki zaś trzymane za szybką. Warto też unikać trzymania zwierząt w domu oraz ich sierści. Pościel powinna być prana w temperaturze powyżej 70 stopni. Najlepiej wykonywać pranie w temperaturze 95 stopni. Dziecko cierpiące na alergie powinno zdecydowanie unikać dymu tytoniowego oraz wszelkich innych zanieczyszczeń w tym spalin i innych dymów, które wnikają do układu oddechowego i podrażniają go.