Dermatolog Płock

Dermatolog dziecięcy w Płocku – prywatne wizyty

Lekarz dermatolog to odpowiedzialny zawód, zwłaszcza gdy specjalizuje się w chorobach skórnych u dzieci. Wszelkie zmiany skórne, które pojawiają się u młodych pacjentów powinny być pod baczną obserwacją zarówno rodziców jak i lekarza specjalisty. Jeśli zauważą Państwo niepokojąco wyglądające znamiona, wypryski czy wysypkę na skórze Waszego dziecka bezzwłocznie skontaktujcie się z lekarzem dermatologiem! Zapraszam na wizytę do mojego gabinetu. Jako specjalista chorób skórnych u dzieci potrafię trafnie zdiagnozować problem i podjąć skuteczne leczenie w celu jak najszybszego wyeliminowania schorzenia, dotykającego ciała Waszego dziecka. Choroby skórne mogą być uciążliwe i prowadzić do dużego dyskomfortu oraz zaburzać normalne, codzienne funkcjonowanie Waszego dziecka. Prowadzą również do takich schorzeń jak depresja czy zaniżona samoocena. Szybkie podjęcie leczenia gwarantuje dobre samopoczucie i zdrowie dziecka. U mnie otrzymają Państwo pomoc w zakresie konsultacji dermatologicznych dzieci i młodzieży, przewlekłych chorób skórnych takich jak egzema czy łuszczyca a także wszelkich nowopowstałych znamion, które mogą budzić podejrzenie wystąpienia znacznie groźniejszych chorób skórnych z nowotworowymi włącznie. Wykonuję zabiegi dermatoskopii czy też krioterapii, które są wyjątkowo skuteczne w przypadku leczenia często dotykających dzieci kurzajek. Gorąco zapraszam do współpracy i odwiedzenia mojego gabinetu mieszczącego się w samym centrum Płocka.

Leczenie chorób skóry takich jak rumień zakaźny.

Rumień zakaźny jest chorobą wywoływaną przez wirusy. Nie ma on zbyt dokuczliwego przebiegu ani nie prowadzi do większych powikłań. Może występować o każdej porze roku, jednak wiosną przejawia zdecydowanie większą aktywność. Dolegliwość ta zwie się inaczej chorobą zaczerwienionych policzków. Dotyka ona najczęściej dzieci w wieku 2-12 lat. Najczęściej wywołuje ją parowirus B19, rozprzestrzeniany drogą kropelkową. Jego zaraźliwość jest na wysokim poziomie niestety nie ma na niego skutecznej szczepionki. Mimo iż powoduje zakażenie czasem w obrębie nawet całej szkoły nie ma powodu do obaw. Łagodne objawy i brak powikłań nie powinny niepokoić zaś raz przebyta choroba daje gwarancję odporności na całe życie. W przypadku choroby jak najszybciej zalecam wizytę u dermatologa w mojej prywatnej klinice.

Objawem rumienia zakaźnego jest wysypka. Pojawia się ona powoli, stopniowo i poza samym faktem jej wystąpienia nie ma żadnych innych objawów. Zmiany pojawiają się na twarzy. Plamki zlewają się ze sobą i tworzą rumieniec umiejscowiony na obydwu policzkach. Plamy są symetryczne, wyglądem przypominają skrzydła motyla. W dalszej kolejności wysypka pojawia się także na ramionach, tułowiu, pośladkach a także rękach i nogach. Wysypka zaczyna ustępować mniej więcej po około 11 dniach od pojawienia się. Znika od dołu do góry i nie pozostawia żadnych śladów. W większości przypadków wysypka to jedyny objaw schorzenia. Czasem jednak mogą pojawić się inne symptomy. Niewysoka gorączka, mniej więcej 38 stopni, osłabienie, ból gardła, stawów.

Mimo iż rumień zakaźny to niegroźna choroba, konieczna może być wizyta u lekarza specjalisty – dermatologa, który wykluczy wystąpienie innych, podobnych w swym przebiegu schorzeń. Dobrze by było gdyby dziecko pozostało w domu i nie miało kontaktu z innymi osobami, tak by uniknąć rozprzestrzeniania wirusa. Nie ma konieczności stosowania leków. Zaleca się jednak podawanie lekkostrawnych posiłków bogatych w błonnik i witaminy. Przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka można podać delikatne leki obniżające temperaturę ciała.