Gastrolog Łódź

Prywatna Gastrologia Dziecięca w Łodzi – konsultacje, diagnoza, leczenie chorób układu pokarmowego.

Jeśli Twoje dziecko cierpi na przewlekłe problemy ze strony układu pokarmowego, odczuwa bóle żołądka lub ma dolegliwości spowodowane nieprawidłowym trawieniem, skontaktuj się z rzetelnym, profesjonalnym i doświadczonym gastrologiem już dziś. Jako pediatra specjalizujący się w schorzeniach gastrologicznych u dzieci, zajmuję się wszelkimi chorobami dotykającymi układu pokarmowego w tym przełyku, żołądka jelit a także odbytu i gruczołów trawiennych oraz dróg żółciowych. Dzieci równie często co dorośli zapadają na choroby związane z układem trawiennym. Częste dolegliwości mogą być spowodowane zarówno czynnikami niezagrażającymi zdrowiu i wynikającymi często ze złej diety jak i też mieć podłoże, zupełnie inne, będące zagrażająca życiu, groźną chorobą. Nie bagatelizujmy więc przewlekłych bólów brzucha, wzdęć czy ostrej biegunki u naszego dziecka. Tylko właściwie postawiona diagnoza oraz zastosowanie prawidłowego leczenia zagwarantują wyleczenie schorzenia oraz nie dopuszczą do komplikacji i pogłębienia się choroby. W moim profesjonalnie wyposażonym gabinecie, mieszącym się w centrum Łodzi znajdą Państwo niezbędną pomoc. W swojej pracy korzystam tylko z najwyższej klasy urządzeń oraz narzędzi lekarskich. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i z maksymalnym zaangażowaniem. Odpowiedni wystrój wnętrza z kolei zapewni dziecku miła i przyjazną atmosferę powodując, że zapomni ono że jest na wizycie lekarskiej.

leczenie przewlekłych biegunek w łodzi

Leczenie przewlekłych biegunek

Przewlekłe biegunki czyli nawracające i ciągnące się tygodniami i miesiącami mogą być skutkiem wielu różnych schorzeń, nawet wielu jednocześnie. Ważna jest wiec odpowiednia współpraca między różnymi specjalistami dziecięcymi opiekującymi się małym pacjentem a rodzicami.

Przed wizytą u lekarza specjalisty – gastrologa, dobrze jest by rodzice uporządkowali całą wiedzę na temat przebiegu choroby oraz jej objawów tak aby jak najlepiej wytłumaczyć pediatrze problem. Dobrze jest zanotować sobie takie informacje jak częstość oddawania stolców, ich konsystencja a także barwa oraz występowanie w nich krwi, śluzu bądź ropy. Należy także opisać wszelkie dodatkowe objawy a także czas ich trwania. Warto też zaznaczyć czym dziecko było karmione – piersią czy sztucznymi zastępnikami a także czy zaobserwowaliśmy związek między dietą a występowaniem objawów chorobowych. Wszelkie te informacje pomogą znacząco w prawidłowym rozpoznaniu choroby i będą pomocne przy ustaleniu odpowiedniej diagnozy przez pediatrę gastrologa.

Leczenie biegunek o charakterze przewlekłym zależy od wielu czynników. W większości przypadków stosuje się odpowiednie diety, które mają duże znaczenie w walce z tego typu chorobą. Czasem dodatkowo podaje się specyfiki farmakologiczne, np. antybiotyki w przypadku stwierdzenia zakażenia bakteryjnego.

W przypadku alergii pokarmowych stosuje się odpowiednie diety eliminacyjne, które wykluczają z codziennego menu dziecka, pokarmy, wywołujące niepożądane reakcje alergiczne organizmu. Ustala się produkty zastępcze zazwyczaj bezglutenowe, bezsacharozowe oraz hipoalergiczne.

W przypadku celiakii, która również jest częstym powodem występowania przedłużających się biegunek, stosuje się ścisłą dietę, która polega na wyeliminowaniu spożycia pokarmów zawierających gluten. Dieta musi być przestrzegana przez całe życie.

Jeśli Twoje dziecko cierpi na przewlekłe biegunki, nie bagatelizuj problemu i jak najszybciej udaj się do lekarza specjalisty.