Gastrolog Wrocław

Gastrologia Dziecięca we Wrocławiu – leczenie dolegliwości układu pokarmowego dziecka.

Jako doświadczony lekarz specjalista, zajmujący się schorzeniami dotykającymi układu pokarmowego u dzieci świadczę usługi medyczne w zakresie wszelkich chorób dotykających takich narządów jak żołądek, jelita, odbyt, przełyk, gruczoły trawienne czy drogi żółciowe. Jeśli twoje dziecko skarży się na częste bóle brzucha, ma biegunki lub zaparcia, wymiotuje czy cierpi z powodu dolegliwości trawiennych, umów się na wizytę u gastrologa już dziś. Schorzenia układu pokarmowego mogą być zarówno lekki i przejściowe jak i długotrwałe i zagrażające życiu i zdrowiu dziecka. Nie wolno bagatelizować żadnych objawów i w chwili wystąpienia niepokojących symptomów jak najszybciej udać się do gabinetu lekarza gastrologa. Mając wieloletnie doświadczenie w zawodzie świadczę usługi na jak najwyższym poziomie. W moim gabinecie, wyposażonym w najwyższej jakości sprzęt specjalistyczny, spełniający wszelkie normy i światowe standardy znajdą Państwo pomoc jakiej potrzebujecie. Szybko zdiagnozuję problem i bez zbędnej zwłoki podejmę leczenie choroby Państwa dziecka. Mój gabinet, mieszczący się w dogodnej lokalizacji w centrum Wrocławia jest dla Państwa otwarty o każdej porze dnia i nocy. Zapraszam do skorzystania z moich usług.

.

Objawy kolki niemowlęcej

Trudności z uspokojeniem malucha

Ciągłe grymasy na twarzy

Zaczerwieniona twarz

Podkurczanie kolan

po czym rozpoznać kolkę dziecięcą- udaj się do poradni we wrocławiu aby otrzymać diagnozę

Intensywny, bezustanny płacz

Zaciśnięte pięści

Problemy z gazami

Wyższy niż normalnie głos

Kolka niemowlęca to nic innego jak ostry, kłujący ból dotykający brzuch. Kolka może mieć różne formy. Może być nerkowa, jelitowa, wątrobowa, śledzionowa czy też żółciową. Kolkom towarzyszą równie takie objawy jak mdłości i wymioty. Mechanizm powstawania kolek ma zazwyczaj różne podłoża. Najczęściej spowodowany jest rozciągnięciem tkanek, w których umiejscowione są receptory bólu a także skurcze mięśni.

Symptomy kolki jelitowej przejawiają się pod postacią ostrego bólu jelit a także dodatkowych dolegliwości takich jak biegunki, nudności, wymioty oraz zaburzenia łaknienia. Bóle kolkowe mogą również występować po przebytych infekcjach a także w sytuacji niedokrwienia jelita oraz w różnych postaciach niedrożności albo zwężenia jelita. Ból trwa zazwyczaj 1-3 minuty. Przerwy między atakami trwają mniej więcej kilka lub kilkanaście minut. Ich zlokalizowanie jest trudne.

Kolka jelitowa często występuje u niemowląt i małych dzieci. Zwana jest również kolką gazową. Jej przyczyna leży w rozciągnięciu się jelit poprzez nagromadzone w nich gazy. Powoduje to bolesne skurcze, które powstają po to by usunąć gazy oraz nagromadzone w przewodzie pokarmowym powietrze. Kolka jelitowa u niemowląt objawia się dosyć typowo i ma zazwyczaj przejściowy charakter, który nie wpływa w żadnym stopniu na prawidłowy wzrost oraz rozwój dziecka. Ataki kolki zaczynają się nagle i mają bardzo gwałtowny przebieg. Najczęściej pojawiają się w godzinach popołudniowych. Powodują płacz i krzyk dziecka. Jego brzuch jest wzdęty. Płacz trwa kilka godzin a dziecko jest bardzo ciężko uspokoić.

Kolka gazowa pojawia się pomiędzy 3 a 12 tygodniem życia. Zazwyczaj znika po upływie 3 miesiąca życia dziecka chociaż czasami utrzymuje się do 9 miesiąca. Częściej zapadają na nią chłopcy niż dziewczynki.

Dziecku z kolką niemowlęcą najlepiej jest podać herbatkę ziołową z kopru włoskiego lub rumianku. Ważny jest także masaż brzuszka lub odpowiednie ułożenie dziecka, tak aby gazy miały ułatwioną drogę ujścia. W tym celu podkurczamy nóżki dziecka i masujemy go po pleckach. Niezmiernie istotna kwestią w zapobieganiu powstawania kolek niemowlęcych jest profilaktyka. Należy pilnować by dziecko nie łapało nadmiernie powietrza zaś pokarm podawany przez smoczek powinien lecieć stopniowo, kropla za kroplą nie zaś strumieniem. Silne objaw powinny być bodźcem do tego by udać się na wizytę lekarską. Czasem kolki mogą być objawem zupełnie niewinnego schorzenia a czasem zaś oznaką groźnej dla życia lub zdrowia choroby.