Laryngolog Lublin

Lekarz Laryngolog Dziecięcy w Lublinie – prywatne wizyty.

Od wielu lat pracuję jako lekarz otolaryngolog i laryngolog dziecięcy. Zajmuję się małymi pacjentami z takimi schorzeniami jak przewlekłe zapalenia gardła, zatok, krtani, choroby ucha czy też innymi dolegliwościami laryngologicznymi. W większości przypadków przewlekłe stany zapaleń wynikają z zaniedbań lub złego sposobu leczenia. Niestety leczenie u lekarza pierwszego kontaktu nie jest czasem wystarczające. Schorzenia górnych dróg oddechowych, jeśli nieodpowiednio niewyleczone mają tendencje do nawrotów. Powoduje to stany zapalne, które za czasem mogą zainfekować inne tkanki a nawet całe organy, upośledzając ich działanie i prowadząc do niebezpiecznych dla zdrowia i życia chorób. Zachęcam więc do skorzystania z moich usług. Wizyta w gabinecie lekarza specjalisty z doświadczeniem zaowocuje szybko postawioną diagnozą oraz odpowiednio dobranym do przypadku leczeniem. Profesjonalnie wyposażona i odpowiednio przygotowana do przyjmowania małych pacjentów przychodnia w niczym nie przypomina standardowych gabinetów lekarskich, które powodują strach i lęk u dziecka. Świadczę również usługi z zakresu poradnictwa laryngologicznego a także wykonuję zabiegi laryngologiczne takie jak płukanie ucha czy endoskopia. Zapraszam więc do skorzystania z mojej oferty i odwiedzenia mojego gabinetu w Lublinie.

Wojciech Głowacki
ul.Wallenroda 15, Lublin
Przychodnia Zdrowia

wycinanie migdałków dziecka w lublinie

Diagnozowanie częstych chorób jak angina

Angina jest schorzeniem, które często występuje u dzieci. Wystąpienie charakterystycznych dla niej objawów powinno zaalarmować rodziców. Dziecko z anginą powinien jak najszybciej obejrzeć pediatra dziecięcy. Alarmujące powinny być: wysoka gorączka a także silny ból gardła. Leczenie anginy polega na zastosowaniu antybiotykoterapii. Nie leczona, może prowadzić do szeregu powikłań, które mogą być w konsekwencji groźne dla zdrowia a nawet życia.

Angina pojawia się w sytuacji, w której migdałki podniebienne, mające na celu chronić przed infekcjami, same zostają zainfekowane. Przyczyną są zazwyczaj bakterie paciorkowca, gronkowca bądź dwoinki zapalenia płuc.

Angina w przeciwieństwie do innych chorób, atakujących organizm dziecka, często pojawia się latem. Organizm, osłabiony upałem nie radzi sobie należycie z walką z drobnoustrojami. Wystarczy, że rozgrzane dziecko  wskoczy do zimnej wody a znajdujące się w migdałkach bakterie, do tej pory uśpione zaczęły się gwałtownie namnażać i wywoływać zakażenie. Angina może pojawić się też np. po zjedzeniu lodów i popiciu ich ciepłą herbatą. Gwałtowne zmiany temperatur obkurczają naczynia krwionośne co powoduje, że śluzówka staje się zdecydowanie bardziej podatna na infekcje. Anginie sprzyja także pocie zimnych, gazowanych napojów. Anginą można się zarazić także przez drogę kropelkową, np. pijąc z kubka osoby wcześniej już chorej. Zakażenie tym sposobem nie jest jedna częste i występuje zdecydowanie rzadziej.

Angina, gdy zaniedbana lub niewłaściwie leczona może prowadzić do szeregu niebezpiecznych dla zdrowia powikłań. Domowe metody leczenia są w większości przypadków niewystarczające i mogą prowadzić do powstawania przewlekłych stanów zapalnych a także ropni w okolicy migdałka, zapalenia nerek czy chociażby chorób serca i stawów.

Choroba rozpoczyna się od zaczerwienionego gardła. Bakterie atakują w tym czasie śluzówkę gardła. Na powiększonych migdałkach da się zauważyć białawy nalot. Towarzyszy temu silny ból gardła oraz uczucie kłucia w uchu. Stan dziecka znacząco się pogarsza, traci apetyt, jest zmęczone i rozbite. Temperatura wzrasta gwałtownie by sięgnąć nawet 40 stopni. Bakterie wraz z płynem limfatycznym przedostają się dalej, w głąb organizmu. Powiększeniu ulegają węzły chłonne szyi a także pod żuchwą.  Częstym objawem anginy jest także ból brzucha i wymioty.

Diagnoza anginy nie nastręcza doświadczonemu lekarzowi zbyt dużych problemów. Czasem niezbędne może być wykonanie badania, sprawdzającego czy mamy do czynienia z infekcją bakteryjną wywołaną przez paciorkowce. Leczenie polega na podaniu antybiotyku, najczęściej z grupy penicylin. Małe dzieci otrzymują lekarstwa w postaci syropów a także preparatów łatwo rozpuszczalnych w wodzie. Starsza otrzymują je w postaci tabletek. Po podaniu odpowiednich środków objawy choroby ulegają znaczącemu cofnięciu i dziecko zazwyczaj po 2 dniach czuje się już dobrze. Nie wolno jednak przerywać wtedy kuracji antybiotykowej. Trwa ona, w zależności od zalecenia lekarza, od 7 do 10 dni.

Jeśli u Państwa dziecka wystąpią charakterystyczne dla anginy objawy, takie jak wysoka gorączka i silny ból gardła należy skontaktować się z lekarzem. Zapraszam do skorzystania z moich usług. Zapewniam kompleksową pomoc w stanach zaplanych i chorobach górnych dróg oddechowych.