Neurolog Katowice

Prywatny Neurolog Dziecięcy w Katowicach zapewnia opiekę i pomoc w przypadku chorób układu nerwowego.

Od wielu lat pracuję w prywatnej przychodni zajmującej się leczeniem schorzeń neurologicznych u dzieci. Jako pediatra neurolog co dzień spotykam pacjentów, którzy wymagają specjalistycznego leczenie chorób układu nerwowego. Tylko lekarz o dużym doświadczeniu może sprostać wyzwaniom jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju schorzenia neurologiczne. Moja wiedza w tym zakresie pozwala mi z powodzeniem walczyć z chorobami oraz wszelkimi dolegliwościami trapiącymi Wasze dzieci. Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko cierpi na częste bóle głowy, miewa ataki epileptyczne czy jest nadpobudliwe psychoruchowo zgłoś się na wizytę w moim gabinecie już dziś. Szybko zdiagnozuje chorobę, wykonując przy tym szereg specjalistycznych badań w tym EEG a jeśli zajdzie konieczność tomografię komputerową oraz podejmę się leczenia oraz opieki nad pacjentem. Świadczę również usługi poradnictwa neurologicznego dzieci i młodzieży. W moim gabinecie w Katowicach, wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt, obsłużony przez wyszkolony i fachowy personel, na pewno nie poczujesz się zawiedziony. Zaufaj mi i zapisz się na wizytę już dziś!

Wpływ stresu na rozwój neurologiczny dziecka

Stres jest niczym innym jak reakcją naszego organizmu na zewnętrzne bodźce środowiskowe. Stres pojawia się u nas bez naszej woli i pomaga organizmowi dostosować się do nowych warunków czy też wyzwań jakie przed nim stoją. Stres może więc być bardzo pomocny. Warto jednak pamiętać, że ma on także swoją ciemną stronę. Silny, ciągły stres prowadzi do powolnej destrukcji i wyniszczenia organizmu.

Zjawisko stresu dotyczy coraz większej liczby osób. Dawniej kojarzony z osobami średniego wieku i starszymi, dziś dotyka już coraz młodszych a często także jego ofiarą stają się dzieci. Objawami stresu najczęściej są bóle głowy, kręgosłupa, problemy ze snem, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia koncentracji oraz uwagi. Nieleczony stres prowadzi do depresji, która ma bardzo negatywny wpływ na cały ludzki organizm i czasem może prowadzić do śmierci. W wielu przypadkach stres daje podobne objawy do chorób serca. Wielu pacjentów przychodzi do gabinetów neurologicznych już po leczeniu kardiologicznym, które nie przynosiło żadnych pozytywnych rezultatów.

Życie w nerwach i braku pewności spokojnego jutra, ciągły pośpiech a także wysokie wymagania stawiane przez dorosłych dzieciom, powodują, że znacząco wzrasta ryzyko wystąpienia stresu. Szybko wykryty i leczony daje się dosyć łatwo wyleczyć. Niezbędna jest współpraca lekarzy z różnych dziedzin np. psychologów czy neurologów. Odpowiednia diagnoza i terapie antystresowe są kojące dla organizmu i pomagają mu wrócić do normalnej formy.