Neurolog Kraków

Prywatna Klinika Neurologa Dziecięcego w Krakowie. Zapraszamy na wizyty.

Jako doświadczony lekarz neurolog, specjalizujący się w schorzeniach układu nerwowego u dzieci a także innych chorobach bezpośrednio lub pośrednio z nim związanych, doskonale wiem jak pomóc Twojemu dziecku. W moim prywatnym gabinecie mieszczącym się w centrum miasta otrzymasz niezbędną pomoc oraz wsparcie w przypadku wystąpienia jakichkolwiek schorzeń neurologicznych występujących u Twojego dziecka. Zajmuję się takimi schorzeniami jak epilepsje, nadpobudliwość psychoruchowa, bóle głowy, bezsenność, zaburzenia mowy oraz inne choroby. Decydując się na współprace ze mną będą mieli Państwo pewność, ze Wasze dziecko jest pod stałą i doskonałą opieką doświadczonego specjalisty, które rozumie potrzeby dzieci i potrafi pomóc im w walce z chorobami. Ze swojej strony zapewniam pełne zaangażowanie i opiekę nad procesem leczenia. Jestem również do Państwa dyspozycji o każdej porze dnia i nocy w nagłych sytuacjach oraz gdy potrzebują Państwo porady czy szukają odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania z zakresu neurologii. Zapraszam do współpracy.

Joanna KASPRZYK
Lubicz 23A, Kraków
Centrum Medyczne Polmed Oddział Kraków

u nas w Krakowie neurolodzy znają się na rzeczy

Neurolog to lekarz, który zajmuje się chorobami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego czyli mózgu. W obszarze zainteresowań tego specjalisty znajdują się głównie schorzenia, które powstają poprzez uszkodzenia w obrębie układu nerwowego. Lekarz często współpracuje z psychiatrami, gdyż obydwa te zawody przenikają się wzajemnie i są sobie pokrewne.

Do najczęstszych chorób, jakie leczy neurolog zaliczymy: zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, udar mózgu, zawał mózgu, guzy w jego obrębie, bóle neuropatyczne, choroby genetyczne układu nerwowego, neuropatie obwodowe, choroby rdzenia kręgowego, padaczki, migreny a także stwardnienie rozsiane.

Wszystkie wymienione choroby a także szereg innych, charakteryzują się zazwyczaj bardzo ciężkim przebiegiem a ich objawy zasadniczo wpływają na stan i normalne funkcjonowanie osoby chorej. Często atakują takie ośrodki organizmu, które bezpośrednio wpływają na jego funkcje życiowe.

Choroby neurologiczne mogą powstawać jako schorzenia pierwotne bądź mieć swoją przyczynę w innej chorobie, takiej jak chociażby cukrzyca czy miażdżyca. Diagnozowanie schorzeń neurologicznych polega na wywiadzie z pacjentem oraz dokładnym badaniom pacjenta. Dokładne zbadanie przyczyny choroby to najważniejszy element leczenia. Neurolodzy posiłkują się więc różnego rodzaju badaniami.

Do badań schorzeń atakujących układ nerwowy i ośrodki nerwowe zaliczamy:

  • elektroencefalografię
  • elektromiografię
  • ultrasonografię
  • tomografię komputerową
  • tomografię rezonansu magnetycznego
  • badanie płynu mózgowo-rdzeniowego
  • badanie rtg, np. czaszki, kręgosłupa