Neurolog

Znajdź Neurologa Dziecięcego w Twoim mieście

Neurolog dziecięcy to lekarz, który udziela fachowej pomocy dzieciom z chorobami układu nerwowego.  Lekarz ten specjalizuje się w chorobach dotykających dzieci i posiada najszerszą wiedzę i doświadczenie, pomagające leczyć najmłodszych pacjentów. Przykładowymi schorzeniami, którymi zajmuje się neurolog są: drgawki, opóźnienia mowy, ogólne osłabienie czy też częste bóle głowy.

Pediatra neurologiczny posiada specjalistyczną wiedzę, niezbędną w diagnozowaniu zaburzeń układu nerwowego (mózg, rdzeń kręgowy, nerwy) a także wie, jak obchodzić się z dzieckiem oraz zapewnić jak najlepszą atmosferę, sprzyjającą leczeniu i postępom w walce z chorobą.

W wielu przypadkach, pracuje on w zespole z innymi lekarzami pediatrami, w przypadku pacjentów którzy mają bardziej złożone problemy medyczne, takie jak padaczka,  upośledzenie umysłowe. Są to przewlekłe schorzenia, które wymagają ciągłej opieki i ścisłej kontroli przez cały okres dziecięcy.
Neurolodzy dziecięcy zajmują się diagnozowaniem, leczeniem i opieką nad następującymi schorzeniami: zaburzenia napadowe, w tym drgawki u noworodków, drgawki gorączkowe i padaczki związane z  urazami głowy i mózgu, porażenie mózgowe, dystrofia mięśniowa i zaburzenia w obrębie nerwów, bóle głowy, w tym migreny, zaburzenia zachowania, w tym zaburzenia rozwojowe, zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), niepowodzenia szkolne, autyzm i zaburzenia snu. Potrafi pomóc również w takich schorzeniach jak  opóźnienia mowy,opóźnienia rozwoju w tym motoryki i koordynacji psychoruchowej oraz  niepełnosprawnościach intelektualnych oraz wodogłowiu.

 

Warszawa –  ŁódźKrakówWrocławPoznańLublinOlsztynBiałystokPłockToruńKatowiceGdańskBydgoszcz

W obszarze zainteresowań neurologa pediatry znajdują się również takie schorzenia jak: rwa kulszowa, udary mózgu, stany po urazach mózgu, guzy mózgu, zaburzenia słuchu (ubytki słuchu, szumy), zaburzenia widzenia (ubytki pola widzenia, podwójne widzenie), zawroty głowy, zaburzenia zwieraczy (zaburzenia w oddawaniu moczu, stolca), zaburzenia czynności ruchowych.