Okulista Bielsko-Biała

Twój okulista dziecięcy w Bielsko-Białej – prywatna poradnia.

Dzień dobry. Jestem lekarzem dziecięcym zajmującym się schorzeniami wzroku u dzieci w Bielsko-Białej. Jako specjalista z wieloletnim stażem pracy i ogromnym doświadczeniem zapewniam fachowe i kompleksowe usługi w dziedzinie diagnozy, leczenia i opieki nad dziećmi mającymi problemy z narządem wzroku. Zapraszam do mojego gabinetu na wizytę, wszystkich tych, którzy chcą przebadać wzrok swoich dzieci, niepokoją się sygnalizowanymi przez nie symptomami takimi jak gorsze widzenie i częste bóle głowy oraz osobami, które chcą skonsultować problem z dziedziny okulistyki lub pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Świadczę takie usługi jak dobór szkieł korekcyjnych, kompleksowe badanie dna oka, gałki ocznej, diagnozowanie chorób narządu wzroku, uszkodzeń mechanicznych bądź dolegliwości dziedzicznych. Zajmuję się również diagnozą chorób oczu u noworodków. Zapraszam do współpracy.

Częste choroby i dolegliwości oczu u dzieci.

Istnieje wiele schorzeń i dolegliwości wzrokowych z jakimi mogą zmagać się dzieci.Wczesna diagnoza i rozpoczęcie leczenia tych zaburzeń jest kluczowa do utrzymania zdrowia oczu.

Utrata ostrości widzenia orz zaburzenia skupienia wzroku to ważne sygnały do złożenia wizyty w mojej klinice okulistycznej. Oprócz tego często leczę takie choroby jak zez, zaćma, jaskra, niedowidzenie czyli „leniwe oko”, krótkowzrocznośc oraz dalekowzroczność. Zajmuję się badaniem dna oka, leczeniem urazów mechanicznych, doborem okularów oraz chirurgią laserową

Jeżeli Twoje miasto to Bielsko-Biała, możesz skorzystać z moich usług w moim prywatnym gabinecie w centrum miasta.

okulista bada wzrok dziecku w bielsko-białej

Pamiętaj, badanie dna oka jest niezwykle ważne.

Jaglica to schorzenie, którego inna nazwa to egipskie zapalenie spojówek bądź przewlekłe, pęcherzykowe zapalenie rogówki. Jest ona choroba zakaźną. Najczęściej występuje u osób starszych na obszarach Afryki i Azji. Wywołuje ją chlamydia trachomatis, patogen, który przyczynia się do rozrostu spojówki, zmian bliznowatych oraz zapalnych rogówki oraz powstawania grudek. Może być przyczyną utraty wzroku. Chorobą tą można zarazić się w dzieciństwie, jednak wymienione wcześniej objawy pojawią się w wielu przypadkach dopiero w okresie dorosłości. Badania Światowej Organizacji Zdrowia dowodzą, że aż 8 milionów ludzi na świecie straciło wzrok przez tę chorobę zaś w krajach afrykańskich dotyka ona aż 40% żyjących tam dzieci.

Jaglica jest ściśle powiązana z warunkami higieny jakie panują na danym obszarze. Im gorsze są warunki bytowe tym większe jest ryzyko zachorowania na tę chorobę. W miejscach występowania schorzenia, najczęściej zapadają na nią dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Kobiety są zdecydowanie bardziej narażone na infekcję jaglicą niż mężczyźni.

Jaglica objawia się poprzez wiele czynników. Jednym z nich jest pojawienie się w spojówce żółtych gródek zawierających w środku limfocyty, które z czasem ropieją i pękają. Substancja, która się z nich wydobywa jest zakaźna i powoduje powstanie dookoła stanu zapalnego, prowadzącego w konsekwencji do powstawania blizn. To z kolei prowadzi do nieprawidłowego wzrostu rzęs, oraz poważnych zmian w rogówce. Konsekwencja tych czynników jest jedna – utrata wzroku. Po zakażeniu pierwszymi objawami jest delikatne swędzenie i podrażnienie oczu. Pojawiają się problemy z widzeniem i ból oka. Następnie zaczyna występować ropna wydzielina zaś na dalszych etapach zakażenia chory odczuwa wrażliwość na światło, nieostrość widzenia, ból gałki ocznej. Następują zmiany i zniekształcenia oraz zmętnienie rogówki. Brak podjęcia środków zaradczych skutkuje dużym prawdopodobieństwem utraty wzroku.

Leczenie jaglicy rozpoczyna się od jej prawidłowego zdiagnozowania. Na początkowy etapach choroby może być to trudne, gdyż zakażenie rozpoczną się bezobjawowo. Pomocne może być zbadanie w laboratorium wydostającej się z oka wydzieliny. W leczeniu stosuje się antybiotykoterapię. Bardziej zaawansowane stadia choroby wymagają czasem leczenia chirurgicznego. Zniekształcenia powieki leczy się poprzez nacięcie jej prawidłowe ustawienie rzęs. Czasem wykonuje się przeszczep rogówki.

Mimo, że choroba ta występuje raczej w krajach o niskim poziomie cywilizacyjnym należy pamiętać, że jest ona bardzo zaraźliwa i przebywając w krajach o ciepłym klimacie i niskim stanie sanitarnym musimy być świadomi zagrożeń i możliwości zarażenia się. Należy więc dbać o higienę, często myć dłonie i w razie wystąpienia jakichkolwiek podejrzanych objawów natychmiast udać się do lekarza.

Marta Wiśniewska
ul. 11 listopada 31
43-300 Bielsko Biała