Okulista Łódź

Twój okulista dziecięcy w Łodzi – prywatna klinika.

Dzień dobry

Jestem doświadczonym lekarzem specjalistą, zajmującym się chorobami wzroku u dzieci. Jako okulista dziecięcy z wieloletnim stażem, zapewniam pełną, kompleksową i rzetelna obsługę w zakresie diagnozowania i leczenia stanów chorobowych oczu u Państwa dzieci. Mój gabinet w Łodzi jest specjalnie dostosowany do wizyt najmłodszych, tak aby czuli się w nim przyjaźnie i komfortowo. Wizyta u lekarza nie musi być powiązana z negatywnymi wrażeniami i lękiem. Sam, będąc rodzicem mam bardzo dobry kontakt z najmłodszymi i każdym przypadkiem chorobowym zajmuję się indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Do najczęstszych chorób i wad z jakimi mam do czynienia zaliczają się: krótkowzroczność, zez czy też wrodzone schorzenia takie jak zaćma.

W mojej poradni leczę takie choroby jak:

nadwzroczność

zwyrodnienie plamki żółtej.

jaskra.

siatkówczak

zaćma.

zapalenie spojówek

leczenie zeza

bakteryjne zapalenie spojówek

Jakie zabiegi wykonuję?

Jako okulista pediatra mogę diagnozować, leczyć i nadzorować problemy z oczami wszystkich dzieci. Wykonuję takie zabiegi jak:
– operację, mikrochirurgii i chirurgii laserowej (dla problemów, takich jak słabe mięśnie oczu, zez,  zablokowanych kanałów łzowych, siatkówki, infekcje)

– Diagnozowania problemów oka spowodowane przez choroby w organizmie, takie jak cukrzyca i młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów a także  inne choroby neurologiczne
– Diagnozowanie zaburzeń pola widzenia

– Nadzór nad leczeniem mechanicznych urazów oka
– Przepisywania, dobór okularów i soczewek kontaktowych

  • Badanie dna oka

Jeżeli Twoje miasto to Łódź, możesz skorzystać z moich usług w moim prywatnym gabinecie w centrum miasta.

badanie wzroku dziecka w łódzkiej poradni

Dlaczego badanie wzroku u niemowląt jest tak ważne

Astygmatyzm jest bardzo częstym schorzeniem wzroku. Choroba ta dotyka bardzo wiele dzieci. Jest to coraz większy problem wśród najmłodszych pacjentów. Świat widziany przez astygmatyka jest niewyraźny a także bywa zamglony w zależności od kąta patrzenia. Choroba jest jedną z trzech najczęściej występujących schorzeń wzroku. Astygmatyzm leczy się poprzez zastosowanie odpowiednich szkieł oraz soczewek korekcyjnych. Można również zastosować terapię laserową która przynosi zadowalające efekty i pozwala zniwelować problem raz na zawsze.

Prawidłowo zbudowane oko działa tak że promienie światła skupiają się w jednym punkcie, na siatkówce. Astygmatyzm zwany inaczej niezbornością prowadzi do tego że promienie światła wpadając do oka ulegają załamaniu i skupiają się w dwóch punktach powodując powstawanie nieostrego obrazu. Prawidłowy kształt rogówki przypomina wycinek kuli. W astygmatyzmie wygląda ona jak piłka do rugby. Nieprawidłowy kształt rogówki jest przyczyną 98% przypadków tej wady wzroku. Czasem za astygmatyzm odpowiada nieprawidłowo ukształtowana soczewka. Astygmatyzm soczewkowy bywa często związany z chorowaniem na zaćmę.

Astygmatyzm objawia się problemami z ogniskowaniem widzialnych obiektów. Często bywają one zamglone. Chorobie tej towarzyszy również czołowy ból głowy tarcie oczu przekrzywianie głowy a także mrużenie oczu. Niewielki astygmatyzm objawia się w wielu przypadkach jedynie mrużeniem oczu. Osoby cierpiące na to schorzenie, mają problem z widzeniem linii prostych, które widoczne są dla nich jako krzywe. Astygmatycy nie widzę jednocześnie równa ostro linii pionowych i poziomych. Kontury obserwowanych przedmiotów są nieostre. Może także wystąpić zaburzenie  poczucia przestrzeni. Bardzo ważne jest szybkie wykrycie choroby u małych dzieci. Jeśli astygmatyzm nie zostanie wykryty u dziecka i niepodjęte zostanie należyte leczenie, może dojść do sytuacji wystąpienie niedowidzenia na jedno lub obojga oczu.

Jak już było wspomniane ważnym elementem terapii leczniczej wykorzystywanej w walce z astygmatyzmem jest laser. Zadaniem tego urządzenia jest nadanie rogówce prawidłowego kształtu a także odpowiedni jej umodelowanie.

W moim gabinecie okulistycznym bez problemu można zbadać czy Twoje dziecko cierpi na astygmatyzm. Jednym z narzędzi służących do wykrywania tego schorzenia jest keratoskop. Urządzenie to wygląda jak krążek z białymi i czarnymi naprzemienny okręgami. Podczas badania jako lekarz obserwuję kształt ich odbić na rogówce. Innym urządzeniem służącym do badania astygmatyzm u jest oftalmometr Jawala. Obecnie coraz częściej stosuje się wideokeratografię komputerową. Jest ona rozwinięciem badania keratoskopem. Komputer analizuje okręgi rzucane na rogówkę i określa z jakimi defektami rogówki mamy do czynienia. Wszystkie te badania są bezbolesne i nie inwazyjne dla pacjenta.

Życie codzienne z astygmatyzmem bywa uciążliwe. Wszytko zależy od rodzaju i intensywności wady z jaką mamy do czynienia. Nieprawidłowa korekcja schorzenia może objawiać się zapaleniem spojówek brzegów powiek  częstymi i mocnymi bólami głowy zmęczeniem przy pracy przy komputerze  a wśród dzieci także niechęcią do nauki. Ważne jest odpowiednie dobranie szkieł korygujących wadę. Astygmatyzm leczy się soczewkami cylindrycznymi lub torycznymi.

Zanim zdecydujesz się na badanie wzroku Twojego dziecka, pamiętaj

Dzieci to nie są mali dorośli. Nie zawsze mogą powiedzieć, co im dolega. Nie zawsze mogą odpowiedzieć na pytania medyczne, i nie zawsze są w stanie uzbroić się w cierpliwość i odpowiednio współpracować podczas badania lekarskiego. Lekarze wiedzą, jak badać i leczyć dzieci w sposób, który sprawia, ze są spokojne, nie denerwują się i współpracują z lekarzem. Ponadto, okulista dziecięcy używa sprzętu specjalnie zaprojektowanego dla dzieci. Większość pediatrów ma gabinety zaprojektowane  z myślą o dzieciach. Obejmuje to sale egzaminacyjne i poczekalnie, które mogą mieć zabawki, filmy i materiały do ​​czytania dla dzieci. To pomaga stworzyć komfortowe i przyjazne środowisko dla Twojego dziecka.
Jeśli pediatra sugeruje, że Twoje dziecko powinno mieć zbadany wzrok, to należy mu zaufać ponieważ ma on najszerszy zakres opcji leczenia, najszersze i kompleksowe szkolenia i największe doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w leczeniu chorób ich oczu.

Magdalena Piotrowska 281/289, Łódź
Centrum Okulistyki Oko Dziecka