Okulista Lublin

Centrum zdrowia dziecka w Lublinie – wizyty u okulisty dziecięcego.

Zapraszam Państwa do skorzystania z usług jakie oferuję w zakresie badania, diagnozy i leczenie narządu wzroku Państwa dzieci. Jako doświadczony lekarz okulista w Lublinie, z wieloletnim stażem, zapewniam kompleksową i profesjonalną pomoc przy wszelkich dolegliwościach oczu a także symptomach mogących sugerować problemy ze wzrokiem. Specjalizując się w leczeniu wzroku dzieci, spotykam się z wieloma wadami i chorobami takimi jak astygmatyzm, zez, krótkowzroczność, zaćma czy choroby nerwu wzrokowego. W każdym przypadku podchodzę do małego pacjenta w sposób zindywidualizowany i w pełni profesjonalny, wychodząc z założenia, że każdy człowiek jest inny i wymaga przez to innego podejścia. U mnie dobiorą Państwo odpowiednie szkła korekcyjne poprawiające ostrość widzenia u Waszych dzieci a także uzyskają Państwo odpowiedzi na wszelkie nurtujące was pytania związane z higieną i wadami wzroku.

Częste choroby i dolegliwości oczu u dzieci.

Istnieje wiele schorzeń i dolegliwości wzrokowych z jakimi mogą zmagać się dzieci.Wczesna diagnoza i rozpoczęcie leczenia tych zaburzeń jest kluczowa do utrzymania zdrowia oczu.

Utrata ostrości widzenia orz zaburzenia skupienia wzroku to ważne sygnały do złożenia wizyty w mojej klinice okulistycznej. Oprócz tego często leczę takie choroby jak zez, zaćma, jaskra, niedowidzenie czyli „leniwe oko”, krótkowzrocznośc oraz dalekowzroczność. Zajmuję się badaniem dna oka, leczeniem urazów mechanicznych, doborem okularów oraz chirurgią laserową

Jeżeli Twoje miasto to Lublin, możesz skorzystać z moich usług w moim prywatnym gabinecie w centrum miasta.

w Lublinie dzieci chodzą do pediatry okulistycznego

Pomogę ci również dobrać odpowiednie okulary.

Przychodząc do mojego gabinetu pacjenci często pojawiają się z problemem niedowidzenia lub nadwzroczności. W większości przypadków niezbędne okazują się okulary które właściwie zdiagnozują u nich wady wzroku.

Właściwy dobór szkieł korekcyjnych to jedna z najważniejszych kwestii jakie pojawiają się podczas badania mojego pacjenta. Źle dobrane szkła zamiast pomóc mogą pogłębić istniejącą wadę a także spowodować u danej osoby wystąpienie nieprzyjemnych dolegliwości jak bóle oczu, silne bóle głowy oraz jej zawroty.

Tylko dobrze dobrane szkła korekcyjne gwarantują skuteczną walkę z wykrytą wadę wzroku. Jako specjalista dziecięcy w wieloletnim doświadczeniem zapewniam pełną i kompleksową usługę w zakresie dobory prawidłowych okularów i daje gwarancje, że dobrane przeze mnie będą w pełni odpowiadały Państwa wymaganiom.

 

Przeprowadzam badanie dna oka dziecka dlatego często spotykam takie choroby jak:

Dalekowzroczność zwana też nadwzrocznością, hyperopią, hypermetropią czy też okiem nadwzrocznym, spowodowana jest skupianiem wpadającego do oka światła za siatkówką. Powoduje to zamazanie przedmiotów leżących w pobliżu oczu zaś dobre widzenie dali.

Osoby cierpiące na dalekowzroczność mają duży problem ze skoncentrowaniem się na przedmiotach, które znajdują się w pobliżu. Taka sytuacja znacząco angażuje narząd wzroku i męczy oczy. Objawia się to bólem oczu, bólami głowy umiejscowionymi w okolicy czoła. Dalekowzroczność bywa trudna do wykrycia z uwagi na to, że w oko potrafi się akomodować i problem ze wzrokiem nie jest w młodości tak bardzo widoczny. Wiele osób będąc w młodzieńczym wieku nawet nie zdaje sobie sprawy, że cierpi na nadwzroczność. U małych dzieci jednym ze skutków dalekowzroczności bywa też zez. Pojawia się on mniej więcej w 2-3 roku życia. Może być przejściowy lub towarzyszyć dziecku cały czas.

Dalekowzroczność diagnozowana jest poprzez wykonanie prostego testu – refrakcji. Schorzenie to najczęściej jest rozpoznawane w wieku dziecięcym. Często człowiek rodzi się z nadwzrocznością jednak wraz z upływem czasu wyrasta z niej. Gałka oczna wraz z rozwojem organizmu ustawia się do prawidłowych rozmiarów i kształtów co z czasem niweluje nadwzroczność. W niektórych jednak przypadkach tak się nie dzieje i konieczna jest wizyta u lekarza okulisty. Nieleczona nadwzroczność może prowadzić do powstania zeza.

Objawami nadwzroczności u dziecka może być np. trzymanie książek blisko twarzy, częste bóle głowy lub zez.

Przy nadwzroczności tak jak krótkowzroczności zalecam leczenie poprzez noszenie okularów korekcyjnych bądź soczewek kontaktowych. W zależności od wady jako okulista dziecięcy przepisuję okulary do noszenia tylko podczas np. pracy przy komputerze bądź jazdy samochodem lub do używania ich przez cały czas. Dalekowzroczność u dorosłych może być skorygowana laserowo. U dzieci nie ma możliwości wykonania takiego zabiegu.

Zanim zdecydujesz się na badanie wzroku Twojego dziecka, pamiętaj

Dzieci to nie są mali dorośli. Mają częste problemy z wyrażaniem własnych myśli i odczuć i często nie potrafią w pełni współpracować z lekarzem. Jako okulista pediatra w wieloletnim doświadczeniem wiem jak rozmawiać z dzieckiem. Podczas moich konsultacji dziecko czuje się komfortowo i wie, że jako lekarz jestem nim zainteresowany i poświęcam mu całą swoją uwagę. W mojej poradni mają Państwo gwarancję że dziecko będzie badane fachowym, specjalistyczym sprzętem specjalnie dopasowanym dla najmłodszych. Obejmuje to sale egzaminacyjne i poczekalnie, które mogą mieć zabawki, filmy i materiały do ​​czytania dla dzieci. Stwarza to niepowtarzalne i co najważniejsze – komfortowe środowisko dla dzieci.
Jeśli pediatra sugeruje, że Twoje dziecko powinno mieć zbadany wzrok, to należy mu zaufać ponieważ ma on najszerszy zakres opcji leczenia, najszersze i kompleksowe szkolenia i największe doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w leczeniu chorób ich oczu.

Joanna Kwiecińska – okulista dziecięcy, pediatra
Chodźki 3 lok.8A, Lublin
Centrum Dobrego Widzenia