Okulista Płock

Twój okulista dziecięcy w Płocku – centrum okulistyczne.

Dzień dobry. Jako lekarz okulista dziecięcy, świadczę usługi z zakresu diagnozy, leczenia i opieki nad dziećmi z wszelkimi wadami wzroku, urazami mechanicznymi a także schorzeniami dotykającymi narząd wzrokowy. U mnie w poradni w Płocku dobiorą Państwo odpowiednie okulary dla swojego dziecka, znajdą pomoc przy wszelkich chorobach oczu a także uzyskają odpowiedzi na wszelkie nurtujące Państwa pytania. Mój gabinet jest wyposażony we wszelki niezbędny sprzęt, który umożliwia mi fachową pomoc Państwa dzieciom a także powoduje, że wizyta u lekarza wcale nie jest stresująca i nieprzyjemna. Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług.

Diagnozuję i leczę min. takie choroby oczy jak:

nadwzroczność

Zwyrodnienie plamki żółtej.

Jaskra.

Zwyrodnienie siatkówki,

Siatkówczak

Zaćma.

Jakie zabiegi wykonuję?

Jako okulista pediatra mogę diagnozować, leczyć i nadzorować problemy z oczami wszystkich dzieci.

– Nadzór nad leczeniem mechanicznych urazów oka
– Przepisywania, dobór okularów i soczewek kontaktowych

  • Badanie dna oka

Jeżeli Twoje miasto to Płock, możesz skorzystać z moich usług w moim prywatnym gabinecie w centrum miasta.

w plocku okulista wie jak badać dzieci

Częste wady wzroku z jakimi się spotykam

U noworodków zez jest dosyć powszechnym zjawiskiem i nie ma powodów do obaw gdy u swojego dziecka będziemy mieli do czynienia z tego typu zjawiskiem. Stan mięśni, które odpowiadają za koordynacje ruchu gałek ocznych nie jest w początkowych etapach życia dziecka w pełni sprawny i potrzeba czasu aby osiągnął maksimum swoich możliwości. W takim wypadku trudno jest więc o prawidłowe utrzymanie poprawnej pozycji oka u dziecka. Oczka uciekają więc na różne strony, do środka lub na zewnątrz. Może on trwać do szóstego – dwunastego miesiąca życia. Dobrze jest jednak skonsultować się z okulistą po trzecim miesiącu życia jeśli nasze dziecko ma zeza.

Zez jest schorzeniem oczu, które polega na nieprawidłowym ustawieniu gałek ocznych. Związane jest to z nieprawidłowym funkcjonowaniem mięśni oczu. Częstą przyczyną występowania zeza są także wady wzroku takie jak np. dalekowzroczność. U niemowlaków i dzieci do pierwszego roku życia bywa on naturalnym stanem, spowodowanym nie do końca wykształconymi mięśniami w obrębie gałki ocznej. Uciekanie oczka u malucha wcale nie oznacza wystąpienia poważnego schorzenia. Zaniepokojenie rodziców powinno budzić dopiero utrzymywanie się go po okresie mniej więcej pół roku od urodzenia.

Zaniepokojenie rodziców mogą wzbudzić takie zachowania jak częste mrużenie oczu przez dziecko, przekrzywianie głowy podczas patrzenia, nie przymykanie jednego oka przy uważnym patrzeniu. Zez często pojawia się u dzieci, których rodzice mają wadę wzroku, u wcześniaków oraz u maluchów, które miały tzw. trudny poród.

Zez to zjawisko, które nie powinno budzić większych obaw, oczywiście gdy występuję tylko na pierwszym etapie życia dziecka. Jeśli zez nie ustępuje po mniej więcej 6 miesiącach należy skonsultować się z okulistą. Dziecko może cierpieć np. na zeza naprzemiennego, czyli zezować raz jednym okiem raz drugim. Pozorny jest naturalnym stanem i nie wymaga leczenia natomiast zez towarzyszący jest schorzeniem, z którego dziecko nie wyrośnie i niezbędne jest podjęcie odpowiednego leczenia.

Zez może pojawić się w rezultacie urazu lub wcześniejszego zapalenia oka, może być także wrodzony. Częstą przyczyną zeza są również towarzyszące mu wady wzroku. Za zez odpowiadają także wady mięśni odpowiadających za ruch gałki ocznej, schorzenia neurologiczne a także wady budowy oczodołu. Schorzenie to bywa również powiązana z innymi chorobami takimi jak infekcje, zapalenia, zatrucia oraz choroby nowotworowe. Jeśli zez pojawi się u twojego dziecka nagle, należy jak najszybciej umówić się na wizytę.

W przypadku choroby powiązanej z wadami wzroku, jego leczenie zeza powiązane jest z prawidłową korekcją wady wzroku. Niwelowanie go polega na zasłanianiu jednego oka i korygowaniu tylko drugiego. Czasem, w bardziej zaawansowanych przypadkach może być konieczne leczenie operacyjne.

Klinika Okulistyczna w Płocku – wizyty dzieci z ich rodzicami

Chociaż wady wzroku to tylko jeden z wielu aspektów zdrowia dziecka, nasza poradnia dba o to aby każde dziecko rosło zdrowo i osiągało swój pełny potencjał. Jako pediatra z wieloletnim doświadczeniem zapewniam pełną pomoc w doborze prawidłowych szkieł, soczewek korekcyjnych, okularów oraz oprawek tak by Twoje dziecko cieszyło się jak najlepszą jakością widzenia oraz estetycznymi i prawidłowo dopasowanymi okularami.

Jako okulista niemowlęcy zapewniam także rutynowe badania wzroku dla noworodków.

  • badania wzroku niemowląt, dzieci i młodzieży
  • badania pod kątem leczenia zeza
  • badania pod kątem leczenia jaskry
  • badania pod kątem retinopatii wcześniaków

Okulista Emilia Felicjańska

Zygmunta Padlewskiego 11, Płock

Prywatny gabinet okulistyczny