Okulista Warszawa

Twój okulista dziecięcy w Warszawie – prywatna poradnia dla dzieci.

Dzień dobry

Jestem lekarzem okulistą i specjalizuje się w badaniu i leczeniu chorób narządu wzroku u dzieci z kliniką w Warszawie. Jeśli twoje dziecku ma problemy z widzeniem lub inne powiązane z tym dolegliwości, trafiłeś we właściwe miejsce. Jako pediatra zajmuję się badaniami wzroku noworodków i niemowląt, badaniami okulistycznymi, leczeniem zeza oraz innych wad widzenia u dzieci takich jak jaskra. Świadczę również porady w zakresie okulistyki dziecięcej. Pamiętaj, jestem tu by Ci pomóc.

Amelia Wojtyła
Długa 27, Warszawa
VeritaMed

Diagnozuję i leczę min. takie choroby oczu jak:

krótkowzroczność czyli nieprawidłowe widzenie z daleka

dalekowzroczność – problemy z widzeniem z bliska

zwyrodnienie plamki żółtej. Choroba coraz częściej spotykana u osób młodszych, objawiająca się widzeniem pofałdowanych krawędzi różnych przedmiotów oraz ciemną plamą widoczną w centrum obserwacji.

jaskra. To schorzenie spowodowane jest zazwyczaj podwyższonym ciśnieniem śród gałkowym. Objawia się powstawaniem mroczków, jasnych obwódek wokół źródeł światła a także braków w widzeniu skrajnych fragmentów obrazu

zwyrodnienie siatkówki, objawiające się  „plamami” w widzianym obrazie, mroczkami i latającymi pajączkami. Przyczyną tego typu schorzenia są najczęściej inne choroby, mające wpływ na niedotlenienie gałki ocznej i siatkówki.

siatkówczak czyli nowotworowy guz, charakteryzujący się takimi objawami jak zez, poszerzone źrenice czy też tzw. „białe źrenice” dobrze widziane na fotografiach.

zaćma. To choroba, której istotą jest zmętnienie soczewki. Może występować w jednym oku lub obuocznie. Objawia się zazwyczaj „białą źrenicą”, zezem lub nagłym pogorszeniem jakości widzenia obrazu u naszej pociechy.
Jeśli Twoje dziecko ma problemy ze wzrokiem, lub ma trudności z nauką czytania, lub pisania oraz gdy ma stwierdzone schorzenia wzroku kwalifikujące się do dalszego leczenia bądź zabiegów moja klinika okulistyczna to miejsce, które z pewnością pozwoli wrócić Twojemu dziecku do zdrowia.

zapalenie spojówek jest schorzeniem, które z pewnością można zaliczyć do najczęściej występującej dolegliwości oczu, wśród młodych pacjentów. Do najbardziej powszechnych czynników chorobotwórczych, towarzyszących temu schorzeniu należą bakterie oraz alergie.

zez – często spotykany wśród noworodków. Jako okulista niemowlęcy wiem, że bardzo ważne jest leczenie zeza wcześnie aby nie przerodził się w poważniejsze choroby

Często można spotkać się z bateryjnym zapaleniem spojówek u noworodków. Przyczyną tego schorzenia, jak sama nazwa wskazuje są bakterie. Może wystąpić na każdym etapie życia noworodka. Bakterie, które wraz z dłoni oraz powiem przedostają się do worka spojówkowego, powodują szereg objawów. Zaliczyć do nich można: występowanie ropnej wydzieliny, przekrwione spojówki a także znaczny ich obrzęk. Stan zapalny trwa zwykle do 5 dni. Gdy zobaczymy takie objawy u naszego dziecka, natychmiast powinniśmy udać się z nim do lekarza specjalisty. W moim gabinecie z pewnością znajda Państwo odpowiednią pomoc. Badanie polega na wywiadzie i zbadaniu oczu. Lekarz wyklucza wystąpienie niedrożności dróg łzowych, które daje podobne objawy i przystępuje do procesów mających na celu zwalczenie infekcji. Leczenie polega na podawaniu odpowiednich kropli antybiotykowych. Czas leczenia to zazwyczaj około 5-7 dni.

Jakie zabiegi wykonuję?

Jako okulista pediatra mogę diagnozować, leczyć i nadzorować problemy z oczami wszystkich dzieci. Wykonuję takie zabiegi jak:
– operację, mikrochirurgii i chirurgii laserowej (dla problemów, takich jak słabe mięśnie oczu, zez, zablokowanych kanałów łzowych, siatkówki, infekcje)

– Diagnozowania problemów oka spowodowane przez choroby w organizmie, takie jak cukrzyca i młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów a także inne choroby neurologiczne
– Diagnozowanie zaburzeń pola widzenia

– Nadzór nad leczeniem mechanicznych urazów oka
– Przepisywanie, dobór okularów i soczewek kontaktowych

  • Badanie dna oka

Jeżeli Twoje miasto to Warszawa, możesz skorzystać z moich usług w moim prywatnym gabinecie w centrum miasta lub innych miejscach takich jak dzielnice: wola, ochota, ursus, bielany, mokotów, wilanów, wawer.

prywatna wizyta u okulisty dzieciecego - konsultacje

Zanim zdecydujesz się na badanie wzroku Twojego dziecka, pamiętaj

Dzieci to nie są mali dorośli. Nie zawsze mogą powiedzieć, co im dolega. Nie zawsze mogą odpowiedzieć na pytania medyczne, i nie zawsze są w stanie uzbroić się w cierpliwość i odpowiednio współpracować podczas badania lekarskiego. Moja prywatna klinika okulistyczna to miejsce gdzie lekarze wiedzą, jak badać i leczyć dzieci w sposób, który sprawia, ze są spokojne, nie denerwują się i współpracują z lekarzem. Ponadto, okulista dziecięcy używa sprzętu specjalnie zaprojektowanego dla dzieci. Większość pediatrów ma gabinety zaprojektowane  z myślą o dzieciach. Obejmuje to sale egzaminacyjne i poczekalnie, które mogą mieć zabawki, filmy i materiały do ​​czytania dla dzieci. To pomaga stworzyć komfortowe i przyjazne środowisko dla Twojego dziecka.
Jeśli pediatra sugeruje, że Twoje dziecko powinno mieć zbadany wzrok, to należy mu zaufać ponieważ ma on najszerszy zakres opcji leczenia, najszersze i kompleksowe szkolenia i największe doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w leczeniu chorób ich oczu.

Badanie dna oka dziecka – przebieg w poradni.

Jako rodzic, często pewnie zastanawiasz się czy twój przedszkolak ma problemy z widzeniem. Dlatego stale zachęcam rodziców aby zaplanowali badania wzroku u swoich dzieci jak najszybciej.

Badania wzroku i maluchów są bardzo ważne gdyż szacuje się, że około 10 procent z nich ma wady wzroku w wieku przedszkolnym i około 20 procent w wieku szkolnym. Tym bardziej wczesne rozpoznanie wady może mieć kluczowe znaczenie ponieważ młody organizm często lepiej reaguje na leczenie takich chorób jak zez, jaskra czy bardziej powszechne dolegliwości.

Wczesne badania oczu są konieczne aby upewnić się, że dziecko widzi wszystko dokładnie przez co będzie lepiej prezentować się w szkole.

Pomogę ci również dobrać odpowiednie okulary.

Wizyta w mojej prywatnej poradni odbywa się w przyjaznej i miłej atmosferze. Po badaniu wzroku, często przepisuje dziecku szkła korekcyjne, niwelujące wykrytą wadę wzroku. Dobór szkieł jest bardzo ważny, gdyż nieprawidłowo przeprowadzony może pogorszy stan wzroku dziecka a nie polepszyć. Oto kilka rad, które sugeruję swoim pacjentom, udającym się po okulary dla swojego dziecka

Okulary muszą być wyposażone w szkła, dobrane podczas badania lekarskiego. Nie można zmieniać ich właściwości podczas doboru okularów. Źle dopasowane szkła są bardzo niebezpieczne dla wzroku zarówno dorosłych jak i dzieci.

Okulary musza być lekkie i wygodne tak aby nie sprawiały dziecku kłopotu i zapewniały jak najlepszy komfort noszenia. Powinny być jednocześnie wytrzymałe i elastyczne, tak aby podczas licznych zabaw, nie uległy uszkodzeniu lub całkowitemu zepsuciu.

Istotne jest również odpowiednie dopasowanie. Okulary dla dzieci nie mogą nigdzie uciskać ani zanadto odstawać. Muszą dobrze przylegać do uszu i nosa. Tylko dobre dopasowanie gwarantuje komfort noszenia.

Soczewki korekcyjne powinny być wykonane z możliwie lekkich materiałów. Polecam tworzywa sztuczne, które są bezpieczniejsze od szklanego surowca i w razie potłuczenia nie stanowią aż tak dużego zagrożenia jak szkło, mające tendencję do rozpadania się na wiele małych kawałków. Wada soczewek z tworzywa sztucznego jest ich podatność na zarysowania.

Pamiętajmy też od właściwościach stylistycznych dobieranych okularów. Oprawki, powinno wybierać dziecko. Dobrze byłoby gdyby pasowały one do kształtu twarzy i wymiarów dziecka. Tak aby były nie za małe ale jednocześnie też nie przytłaczały swoim ciężarem twarzy.

warszawskie niemowlę lubi nosić okulary