Okulista

Twój okulista dziecięcy na terenie całego kraju

Lekarz okulista to człowiek, którego zadaniem jest badanie oraz leczenie wszelkich wad wzroku. Zajmuje się również działaniami profilaktycznymi. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi okulistycznych i odpowiednich tablic, diagnozuje kondycję narządu wzroku oraz nerwu wzrokowego a następnie dobiera sposób leczenia lub przepisuje odpowiednie szkła korygujące. Do zadań lekarza okulisty pediatry należą również zabiegi chirurgiczne.

Postęp technologiczny powoduje, że coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami monitorów, telewizorów, w mocno ogrzewanych pomieszczeniach, przy sztucznym świetle. Wszystkie te czynniki z pewnością nie są korzystne dla zdrowia oczu. Coraz częściej zauważamy, że  nasz narząd wzroku nie radzi sobie i wysyła wyraźne tego sygnały. Mamy więc często oczy załzawione bądź zaczerwienione. W innych przypadkach czujemy szczypanie i suchość oka. Pogarsza się nam ostrość widzenia.

Prywatna pediatria – konsultacje dla wszystkich

Badania wykazują, że problem ten dotyczy również naszych dzieci. Wady wzroku są coraz powszechniejszym zjawiskiem wśród najmłodszych. O ile w przypadku dorosłych diagnoza jest zdecydowanie prostsza do postawienia, o tyle u dzieci mogą być z nią problemy. W wielu przypadkach dziecko nie sygnalizuje kłopotów z widzeniem a wszelkie drobne symptomy, sugerujące kłopoty z narządem wzroku są przez rodziców bagatelizowane. Prowadzi to do pogłębiania się wady bądź  wystąpienia powikłań, często trudnych lub wręcz niemożliwych do wyleczenia a rzutujących na dalsze życie młodego człowieka. Wiele dzieci cierpi na jaskrę czy zaćmę wrodzoną a mimo to nie jest poddawana leczeniu. Ważna jest więc profilaktyka i częste przeprowadzanie badań kontrolnych, które pomogą jak najwcześniej zdiagnozować  wykryte wady i choroby wzroku u naszych podopiecznych. Pamiętajmy, że każda choroba, wykryta szybko, jest dużo łatwiejsza do wyleczenia niż ta zaniedbana i pozostawiona samej sobie.

Nasi okuliści dziecięcy są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy wiedzą jak pomóc Waszemu dziecku. Ważna jest również profilaktyka. Zapraszamy do badań profilaktycznych, zwłaszcza gdy w rodzinie występują wady wzroku, niedowidzenie, zez. Zapraszamy również na konsultacje do naszych prywatnych poradni okulistycznych, gdy zauważą Państwo, że wasze dziecko mruży oczy, ma je załzawione, zezuje. Zapewniamy pełną opiekę i dostęp do najlepszych materiałów korygujących, takich jak soczewki kontaktowe i szkła korekcyjne.

wybor okularów u okulisty dziecięcego jest ważny

NAJPOWSZECHNIEJSZE CHOROBY OCZU U DZIECI

Często choroby oczu, które dotykają dzieci często uzależnione są od stanu rozwoju cywilizacyjnego panującego w danym kraju. W krajach rozwijających się, ślepota jest spowodowane przez wiele rzeczy: blizny rogówki spowodowane odrą, niedobór witaminy A, retinopatię wcześniaków, jaglicę i zaćmę.

Zez: Stan w którym oczy dziecka nie patrzą w tym samym kierunku. Leczenie zeza wcześnie u dzieci jest bardzo ważne. Nieleczony może prowadzić do poważniejszej choroby.

Zaćma: ważne, aby była wykryta i leczona w jak najwcześniejszym etapie, tak aby zminimalizować możliwość utraty wzroku u dziecka. Jest to rzadka choroba, ale może być skutecznie leczona przez lekarza okulistę – chociaż operacja jest  o wiele bardziej skomplikowana niż w przypadku osób. Równie ważna jak sam zabieg jest pooperacyjna rehabilitacja małego pacjenta. Wyleczenie zaćmy u swojego dziecka możesz rozpocząć od konsultacji z naszym lekarzem pediatrą w Warszawie

Jaglica: zakażenie nabyte w dzieciństwie często, zwłaszcza w zakurzonych obszarach dotkniętych ubóstwem gdzie poziom higieny jest bardzo niski. Z chorobą walczy się poprzez  podawanie odpowiedniego  antybiotyku oraz o podniesienie świadomości społecznej i poprawę stanu higieny i warunków bytowych a także dostępności do wody.

Retinopatia wcześniaków. Pojawia się często wśród wcześniaków, kiedy siatkówka i jej naczynia krwionośne nie są w pełni rozwinięte. Przedwcześnie urodzone dzieci walczą o życie na oddziale intensywnej terapii noworodków, zazwyczaj przy pomocy podawanego tlenu. To pomaga dziecku przetrwać, ale może poważnie uszkodzić rozwijające się naczynia krwionośne siatkówki. Pojawiające się przez to blizny, zwykle w obydwojgu oczu, mogą doprowadzić do utraty wzroku.

Jaskra – Występująca u dzieci – często wrodzona tzn. jaskra niemowlęcia. Jest zwykle rozpoznawalna w pierwszym roku życia. Jest to żadka choroba, która może być dziedziczona. Objawy jaskry dziecięcej to powiększone oczy, zmętnienie rogówki i nadwrażliwość na światło.

Wczesna interwencja w przypadku chorób takich jak zaćma i jaglica jest niezbędna w celu uratowanie dziecka przed utratą wzroku.
O ile retinopatia wcześniaków jest stosunkowo łatwo i szybko leczona w krajach rozwiniętych, tak w biedniejszych regionach, gdzie nie ma dostępu do odpowiedniej aparatury stanowi o wiele większy problem.

Wybór właściwej poradni okulistycznej jest kluczowy przy leczeniu chorób oka takich jak zez, jaskra czy bardziej powszechnych dolegliwości jak: krótkowzroczność czy dalekowzroczność. Mimo wszystko, poddajesz swoje dzieco w ręce pediatry który będzie decydował o najważniejszym jego zmyśle – wzroku.