Ortopeda Bydgoszcz

Prywatne Wizyty Ortopedy Dziecięcego w Bydgoszczy.

Moje wieloletnie doświadczenie w zawodzie lekarza dziecięcego zajmującego się chorobami ortopedycznymi oraz długi staż pracy zapewniają, że korzystanie z moich usług gwarantuje sukces i postępy w leczeniu jakich nie zaoferuje konkurencja. Zajmując się schorzeniami układu ruchowego u dzieci leczę takie dolegliwości jak choroby stawów, choroby kości, bóle mięśniowe, wady postawy, wady kręgosłupa także wszelkie urazy w tym zwichnięcia, złamania, przesunięcia kości czy skręcenia. Dzieci jako grupa wiekowa spędzająca dużo casu na zabawach na świeżym powietrzu są szczególnie narażone na tego typu schorzenia. Każdy uraz, jeśli źle leczony lub zaniedbany może prowadzić w dalszym życiu do licznych nieprzyjemności i komplikacji. Dlatego jeśli Twoje dziecko uskarża się na bóle kości, stawów, ma kłopoty z poruszaniem lub wady postawy nie zwlekaj, zgłoś się na wizytę w moim gabinecie już dziś! Oferuję również usługi z zakresu poradnictwa ortopedycznego a także zapewniam pomoc w rehabilitacji czy zajęciach korekcyjnych, niwelujących wady postawy. W moim profesjonalnie wyposażonym gabinecie wykonam niezbędne badania takie jak np. USG i szybko postawię stosowną diagnozę. Zapraszam do współpracy i odwiedzenia naszej przychodni ortopedycznej w Bydgoszczy.

Co robić w przypadku skręcenia stopy u dziecka.

Skręcenie stopy to bardzo dokuczliwa dolegliwość, która zdarza się bardzo często zarówno nam dorosłym jak i dzieciom, które przejawiają zdecydowanie większą aktywność fizyczna w ciągu dnia, bawiąc się i eksplorując otaczający je świat. Do skręcenie może dojść w każdej sytuacji. Wystarczy zwykła nierówność lub potknięcie, podczas którego stopa ustawia się nieprawidłowo i już pojawia się kontuzja.

Skręcenie jest bolesnym urazem. Polega na nadwyrężeniu więzadeł stawów. Uszkodzenie stawu skokowego polega na nagłym i mocnym oparciu pięty zewnętrzną stroną o podłoże. Jest to bardzo częsty uraz z jakim spotykają się lekarze ortopedzi.  Skręcenie takie inaczej nazywa się skręceniem kostki. Objawia się silnym bólem i obrzękiem. Bolesne uczucie zwiększa się przy każdej próbie ruchu.

Leczenie skręcenia zazwyczaj przebiega samoistnie i nie jest wymagana wizyta u specjalisty, jednak ból i obrzęk skutecznie utrudniają codzienne, normalne funkcjonowanie. Wizyta u lekarza może być pomocna w szybszym powrocie do zdrowia oraz wspomożeniu zdolności organizmu w obszarze samo naprawy. W przypadku lekkich urazów, gdzie nie zachodzi potrzeba usztywnienia stawu, pomocne będą wszelkiego rodzaju środki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Pomocne będą także zimne kompresy, które zredukują obrzęk i będą działały kojąco na występujący ból.

Ciężkie kontuzje objawiające się znacznym obrzękiem  muszą zostać zbadane przez lekarza. Konieczne może być unieruchomienie stawu. W ekstremalnych przypadkach lekarz może zalecić bardziej radykalne leczenie chirurgiczne.

Czy można zabezpieczyć się przed skręceniami kostki i innymi tego typu urazami? Jak najbardziej. Należy zadbać aby nasze dziecko nosiło odpowiednio dobrane, wygodne obuwie. Najwłaściwsze będzie dobranie butów na stabilnej i w miarę płaskiej podeszwie. Należy też zwracać dziecku uwagę aby było bardziej ostrożne i rozważne podczas zabaw, kiedy już wcześniej miało urazy związane ze skręceniem kostki. Staw jest wtedy bardziej wrażliwy i podatny na kolejne kontuzje. Częste kontuzje stawu niszczą jego strukturę i prowadzą do powstawania niesymetrycznych obciążeń a także zmian zwyrodnieniowych lub zapalenia okolicznych tkanek.