Ortopeda Lublin

Prywatne Wizyty Ortopedy Dziecięcego w Lublinie.

Pracuje w prywatnej przychodni ortopedycznej w Lublinie. Z zawodu jestem lekarzem pediatrą zajmującym się chorobami układu ruchowego i kostnego u dzieci. Na co dzień zajmuję się pacjentami, którzy mają problemy z poruszaniem się cierpią na wrodzone wady postawy, skrzywienia kręgosłupa a także walczą z urazami i schorzeniami dotykającymi ich stawów, kości, więzadeł i innych obszarów układu ruchowego człowieka. Wiem, ze choroby tego typu są bardzo nieprzyjemne dla małych pacjentów, gdyż to właśnie w tym wieku ruch jest stanowi istotę prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Każdy, nawet najdrobniejszy uraz może prowadzić do licznych komplikacji, które skończą się nawet niedowładem lub paraliżem niektórych części ciała. Podczas wizyty w moim gabinecie wykonam szereg badań oraz postawię stosowną diagnozę tak aby leczenie miało jak najszybszy skutek i było w pełni adekwatne do występującego schorzenia. Świadczę również usługi z zakresu poradnictwa ortopedycznego dla rodziców oraz zapewniam pomoc w przypadku rehabilitacji pourazowej oraz korekcji wad postawy. Nasz prywatny gabinet świadczy usługi rehabilitacyjne i jest wyposażony w najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt dostępny na rynku. Wykonujemy również badania specjalistyczne w tym USG i RTG. Zapraszam do współpracy.

urazy stawu kolanowego w lublinie

Urazy stawu kolanowego u dziecka – jak zapobiegać – porady dla rodziców.

Stawy kolanowe bardzo często ulegają różnego rodzaju kontuzjom i urazom. Podatne są zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Kontuzje stawów kolanowych są stosunkowo łatwe do zdiagnozowania. Objawiają się one silną opuchlizna oraz dużym bólem.

Uraz stawu kolanowego następuje najczęściej podczas aktywności fizycznej. Chodzenie, gra w piłkę, jazda na rolkach czy inne tego typu działania, podczas których stąpamy po nierównym podłożu, zwiększają ryzyko wystąpienia urazu. Kontuzji stawu kolanowego można się też nabawić, uderzając w twarde podłoże np. podczas upadku z roweru czy gry w piłkę.
Uszkodzenia w obrębie stawu kolanowego objawiają się zazwyczaj silnym bólem i obrzękiem. Ból wywoływany jest zazwyczaj przez naderwanie więzadeł lub mięśni. Powodują go substancje zwane mediatorami stanu zapalnego, które drażnią receptory bólowe i powodują opisywane wyżej dolegliwości.
W razie kontuzji stawu kolanowego udajemy się do lekarza pierwszego kontaktu. W większości przypadków zleca on wykonanie zdjęcia RTG kolana. Jest to metoda sprawdzona, jednak często niedokładna. Nie sposób jest prawidłowo oszacować wszelkich zmian w obszarze stawu. Dokładną diagnozę i badania przeprowadzić może jedynie lekarz ortopeda. W tym przypadku wykonuje się badanie zwane ultrasonografią. Błędne postawienie diagnozy czy nieprawidłowe leczenie może prowadzić do licznych komplikacji co z kolei przekłada się na niestabilność stawu kolanowego objawiającą się trudnościami w chodzeniu lub wręcz uniemożliwieniem normalnego funkcjonowania.
Niewielki urazy polegające jedynie na nadwyrężeniu więzadeł mogą być leczone zachowawczo. Unieruchamia się staw kolanowy na czas około 2-4 tygodni. Po tym czasie zazwyczaj staw regeneruje się i wraca do swojej wcześniejszej sprawności. Niezbędna jest po tym czasie odpowiednia rehabilitacja, która wzmacnia kondycję zastałego kolana i pozwala z powrotem przystosować się stawom do normalnego funkcjonowania. Cięższe przypadki chorobowe wymagają leczenia operacyjnego. Tylko ta forma terapii może być skuteczna w przypadku bardziej zaawansowanych uszkodzeń i kontuzji w obrębie stawu kolanowego.