Ortopeda Olsztyn

Prywatne Wizyty Ortopedy Dziecięcego w Olsztynie.

Od wielu lat pracuję z najmłodszymi pacjentami lecząc wszelkie dolegliwości  dotykające ich układu ruchowego i kostnego. Będąc doświadczonym ortopedą wiem jak leczyć  i nadzorować rekonwalescencję w przypadku  takich schorzeń jak urazy stawów, złamania, zwichnięcia, skręcenia, problemy z kolanami, wady postawy a także skrzywienia kręgosłupa i inne dolegliwości. Mój profesjonalnie wyposażony gabinet jest odpowiednio dostosowany do przyjmowania małych dzieci a także tych starszych w wieku szkolnym oraz młodzieży. Służę pomocą w diagnozowaniu i leczeniu chorób ale także w zakresie poradnictwa związanego z układem ruchowym i kostnym dziecka a także przeprowadzam specjalistyczne badania w tym USG stawów u noworodków. Moja prywatna przychodnia ortopedyczna wyposażona jest również pod katem prowadzenia terapii rehabilitacyjnej. Odpowiedni sprzęt a także doskonale wyszkolony personel gwarantują sukcesy w rekonwalescencji naszych pacjentów oraz szybki ich powrót do zdrowia i właściwej formy. Jeśli Twoje dziecko skarży się na bóle mięśni, stawów, ma kłopoty z poruszaniem lub stwierdzono u niego wady postawy, zgłoś się na wizytę do mojego gabinetu w Olsztynie już dziś. Zapewniam odpowiednią opiekę i leczenie chorób Twojego dziecka na najwyższym poziomie. Zapraszam!

zabieg artroskopii kolana w olsztynie za niską cenę

Wykonywanie zabiegu artroskopii kolana

Ciężkie urazy kolana przytrafiają się wielu osobom w każdym wieku. Cierpią na niego zarówno sportowcy jak i dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu, aktywnie bawiąc się z rówieśnikami na placach zabaw czy boiskach. Nadwyrężone i nadmiernie obciążone stawy bywają podatne na kontuzje.

W przypadku ciężkich urazów kolana,, które nie wykazują  zmian w obrębie kośćca, unieruchamia się i leczy w sposób objawowy. Staw regeneruje się i w większości przypadków wraca do stanu sprzed kontuzji. Czasem jednak niezbędne jest chirurgiczne otwarcie rany. Taka metoda obciąża jednak organizm i powoduje liczne komplikacje oraz niesie ze sobą konieczność długotrwałej rehabilitacji pooperacyjnej. Dlatego coraz częściej stosuje się w leczeniu urazów stawu kolanowego metodę artroskopii.

Artroskopia polega na nacięciu w dwóch miejscach skóry, na głębokość 0,5-1cm. Staw pozostaje nienaruszony. Przez jeden otwór lekarz wprowadza do stawu urządzenie rejestrujące, które pozwala dokładnie obejrzeć uszkodzenia w obrębie stawu. Poprzez drugi otwór wprowadzane są natomiast narzędzia służące do chwytania, obcinania oraz usuwania zniszczonych fragmentów stawu.

Zabieg artroskopii jest mało inwazyjny i zdecydowanie bardziej precyzyjny niż tradycyjne metody leczenia. Duża precyzja oraz działanie tylko w miejscach zmienionych poprzez kontuzję powodują, że zabieg nie wpływa praktycznie w żaden sposób na organizm a pacjent po jego wykonaniu może wrócić do domu już tego samego dnia. Nie ma też konieczności unieruchamiania kolana na długie tygodnie, ja w przypadku czynności pooperacyjnych tradycyjnego leczenia. Mięśnie nie ulegają degeneracji i nie zachodzi przez to konieczność długotrwałej i uciążliwej dla pacjenta rehabilitacji. Artroskopia jest również szczególnie pomocna w przypadku leczenia krwiaków kolana. Metoda ta skutecznie diagnozuje jego wielkość a także pozwala przeprowadzić skuteczne działania lecznicze polegające na jego wyeliminowaniu.

Jak zbudowany jest artroskop?

Urządzenie przypomina długą rurkę około 20 cm. Posiada ona w środku soczewki optyczne oraz oświetlone włókna optyczne. Urządzenie może być wprowadzone do stawu poprzez mały otworek o długości ok. 0,5 cm poprzez nacięcie skóry. Chirurg może użyć tego samego instrumentu, aby pod jego kontrolą wprowadzić mały skalpel, piłę, urządzenie do polerowania kości, nożyczki, itp. Dzięki tym instrumentom może odciąć uszkodzoną część łękotki, pozostawiając jej część stabilną i w ten sposób zminimalizować pod względem rozległości operacji cały zabieg. Przy zastosowaniu tej metody można także dokonać odtworzenia, czy przymocowania do kości uszkodzonych więzadeł, aby przywrócić stabilność rozluźnionemu stawowi kolanowemu.

Artroskopia umożliwia skuteczne leczenie krwiaka kolana

Niekiedy skręceniu towarzyszy krwiak kolana. Dotychczasowe leczenie, polegające na odbarczeniu krwiaka i unieruchomieniu kończyny w opatrunku gipsowym na 2 tygodnie, jest niewystarczające. Każdy krwiak kolana powinien być diagnozowany artroskopowo. Pozwala to na dokładne zlokalizowanie przyczyny krwawienia do stawu (uszkodzenie chrząstki, łękotek, inne) i ustalenie jego rozległości. Ponadto artroskopia umożliwia wybór optymalnej metody leczenia. Krwiak kolana jest szczególnie ważnym problemem u sportowców.