Ortopeda Płock

Prywatne Wizyty Ortopedy Dziecięcego w Płocku.

Jestem doświadczonym lekarzem dziecięcym zajmującym się chorobami ortopedycznymi u dzieci. Leczę takie dolegliwości jak chore stawy, kolana barki, skrzywienia kręgosłupa, wady postawy, niedowłady, urazy mechaniczne w tym złamania, zwichnięcia, skręcenia oraz inne dolegliwości dotyczące funkcjonowania układu kostnego czy też ruchowego u dziecka. Najmłodsi pacjenci, przybywający do mnie z problemami zazwyczaj cierpią z powodu urazów, które powstały podczas zabaw na świeżym powietrzu. Źle leczone bądź zdiagnozowane mogą być przyczyną licznych komplikacji w późniejszym życiu dlatego niezwykle dużo uwagi przywiązuję do odpowiedniej diagnozy i wybrania najwłaściwszej metody leczenia. W mojej prywatnej przychodni wykonam szereg badań, w tym USG, które uzupełnią inne formy diagnozy i pozwolą w 100% zidentyfikować problem. Służę również pomocą jeśli chodzi o zajęcia rehabilitacyjne oraz rekonwalescencję po odbytym urazie. W naszej przychodni ortopedycznej znajdą Państwo niezbędny sprzęt oraz doskonale wyposażony personel, który pomoże waszemu dziecku szybko wrócić do formy i prawidłowego zdrowia. Zapraszam do współpracy i wizyty w moim Płockim gabinecie.

Wady postawy i kończyn dolnych

Prawidłowa postawa ułożenia ciała zapobiega licznym schorzeniom oraz nie obciąża poszczególnych części ludzkiego organizmu. Niestety coraz więcej osób przyjmuje nieprawidłową postawę, wynikającą ze złych nawyków, kształtowanych już od wczesnych lat dziecięcych. Złe ułożenie ciała objawia się znaczącym obciążeniem w stosunku do układu mięśniowego i kostnego a także prowadzi do zwyrodnień i stanów chorobowych, wpływających pośrednio na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego ważna jest profilaktyka i budowanie zdrowych nawyków już od najwcześniejszych lat życia naszego dziecka.

Coraz większy odsetek dzieci ma wady postawy. Sprzyja temu wiele czynników. Siedzący tryb życia, mało ruchu, wielogodzinne oglądanie telewizji i granie w gry komputerowe. Wszystko to powoduje, że dziecko uprawia coraz mniej sportu, czas wolny spędza w czterech ścianach a nie na świeżym powietrzu i ogranicza przez to rozwój mięśni i kości, często dodatkowo nadwyrężając je poprzez nagminne garbienie oraz krzywe siedzenie.

Brak lub znikoma aktywność fizyczna a także stres i zbyt duże przeciążenie obowiązkami powodują, że nie zwraca się odpowiedniej uwagi na prawidłowe ułożenie pleców i kręgosłupa. Powoduje to także słabnięcie mięśni takich części ciała jak brzuch, pośladki, klatka piersiowa, grzbiet. Wadom postawy towarzysza także wady kończyn dolnych.

Stopa płaska polega na spłaszczeniu lub braku wykształcenia się sklepienia stopy. Towarzyszy koślawemu ustawieniu stopy i wpływa na jej wydolność podczas chodzenia i stania a także na inne narządy ruchu.

Stopa szpotawa polega na uniesieniu i skróceniu wewnętrznego brzegu stopy a także na odwróceniu pięty. Jest to zazwyczaj schorzenie wrodzone.

Kolana szpotawe to z kolei wada polegająca się na niestykaniu kolan podczas stania na baczność. Jest odwrotnością koślawości.

Lejkowata klatka piersiowa polega na zwężeniu u zapadnięciu się dolnej części klatki piersiowej. Współtowarzyszy temu osłabienie mięśni tułowia a także zaburzenia oddechowe.