Ortopeda Poznań

Prywatne Wizyty Ortopedy Dziecięcego w Poznaniu.

Z zawodu jestem lekarzem ortopedą zajmującym się schorzeniami układu kostnego oraz ruchowego u dzieci. Jeśli Twoje dziecko cierpi na bóle mięśni, stawów, ma kłopoty z poruszaniem się wykazuje wady postawy oraz skrzywienia kręgosłupa lub cierpi na inne dolegliwości ortopedyczne zgłoś się do mojej przychodni już dziś! Jeśli Twoje dziecko bawiąc się w parku lub grając w piłkę doznało kontuzji, złamało rękę, zwichnęło bark, skręciło kostkę lub uległo poważnym potłuczeniom, nie czekaj na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, zgłoś się do mojego gabinetu! Oprócz lecenia typowych schorzeń zajmuję się także tymi przewlekłymi, które wymagają długiego procesu rehabilitacji oraz ciężkiej pracy w celu skorygowania wszelkich wad. Przez cały okres leczenia jestem do Państwa dyspozycji i służę radą oraz pomocą w każdym przypadku o każdej porze dnia i nocy. W moim profesjonalnie wyposażonym gabinecie wykonam wszelkie niezbędne badania diagnostyczne takie jak USG stawów czy barków, nawet u niemowląt. Zapraszam więc do współpracy i odwiedzenia mojego gabinetu ortopedycznego w Poznaniu. Nie zawiodą się Państwo a ja szybko przywrócę Wasze dziecko do pełni sił i zdrowia!

poradnia ortopedyczna przyjmuje klientów całym rokiem w poznaniu

Jak wyleczyć wady postawy u dziecka

Wady postawy pojawiają się głównie w okresie dzieciństwa. Wiele z nich, zaniedbanych i nieleczonych, utrwala się i powoduje liczne komplikacje oraz utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu przez resztę życia danej osoby.

Jedną z często występujących wad postawy jest kifoza. Polega ona na wygięciu kręgosłupa do tyłu. Przyczyny występowania tego typu wady postawy mogą być wielorakie. Najczęstszą przyczyną jest garbienie się naszego dziecka. Powoduje to czasem ściśnięcie płuc, ograniczenie ruchów klatki piersiowej i trudności w oddychaniu. Innymi przyczynami tego zjawiska są dźwigania ciężkich przedmiotów a także choroby takie jak gruźlica, krzywica, złamania, zapalenia oraz choroby nowotworowe.

Lordoza jest z kolei przednim wygięciem kręgosłupa. Zmiany chorobowe pojawiają się zazwyczaj w odcinku szyjnym. Charakteryzują się zwyrodnieniowymi naroślami, powodującymi ból a także ograniczającymi ruchy kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach. Leczenie polega na noszeniu gorsetu ortopedycznego a czasem także wykonaniu zabiegu operacyjnego.

Skolioza jest bocznym skrzywieniem kręgosłupa. Często pojawia się w okresie dzieciństwa, rzadziej w przypadku urazu lub na skutek bólu. Schorzenie to może dotykać wielu odcinków kręgosłupa: piersiowego, szyjnego czy lędźwiowego. Podejrzewa się, że skolioza ma podłoże genetyczne jednak w wielu przypadkach jej pochodzenia nie da się ustalić.

Dolegliwościom kręgosłupa oraz wadą postawy często towarzyszy silny ból. Skrzywienia kręgosłupa powodują osłabienie mięśni i więzadeł, które winny go stabilizować. Mało aktywny tryb życia sprawia, że mięśnie przedwcześnie wiotczeją, zazwyczaj około trzydziestego roku życia. Ważne jest więc dbanie o prawidłową postawę kręgosłupa już w wieku dziecięcym. Zaniedbania w tym zakresie rzutują na całe dalsze życie. Prowadzą do kalectwa, zmian neurologicznych a także niewydolności krążeniowych oraz oddechowych a przez to często do przedwczesnej śmierci.