Stomatolog

Twój Rzetelny Stomatolog Dziecięcy. Wizyty Dentysty.

Lekarz stomatolog to jeden z najczęściej odwiedzanych specjalistów. Udajemy się do niego zazwyczaj w celu wyleczenia zęba, jednak należy pamiętać, że zajmuje się on również innymi schorzeniami, występującymi w obrębie jamy ustnej. Choroby zębów czy infekcje jamy ustnej to bardzo częste zjawisko nie tylko wśród dorosłych ale i dzieci. Stomatolog dziecięcy to specjalista, który najlepiej potrafi poradzić sobie z wymienionymi wcześniej nieprawidłowościami, dotykającymi najmłodszych. Dzieci, ze względu na nieco inną budowę zębów oraz całego układu stomatologicznego, charakterystyczną dla wieku rozwojowego, powinny udawać się właśnie tego typu specjalisty. Petodonta zajmuje się takimi dziedzinami jak:

– Ząbkowanie a także wszelkie nieprawidłowości występujące w czasie jego trwania

– leczenie chorób w obrębie błony śluzowej u dzieci

– lakowanie zębów

– leczenie zębów mlecznych

– leczenie stałych zębów, jeszcze niedojrzałych

– profilaktyka w zakresie próchnicy i innych chorób oraz wad występujących w obrębie jamy ustnej u dzieci.

stomatologia dziecieca w polsce

Jakie cechy powinien posiadać dobry stomatolog pediatra

Wiele gabinetów stomatologicznych reklamuje się jako placówki specjalizujące się w leczeniu chorób u dzieci jednak w rzeczywistości, personel tam pracujący nie posiada odpowiednich klasyfikacji do zajmowania się chorobami jamy ustnej u najmłodszych.

Odpowiedni dentysta pediatra powinien mieć nie tylko odpowiednie wykształcenie w tym kierunku ale przede wszystim gorącą chęć do współpracy z dziećmi. Dlatego wybierając lekarza z naszej oferty możesz mieć pewność, że trafisz do dentysty pediatry.

  1. Nasze gabinety posiadają atmosferę dostosowaną do dzieci. Nie dotyczy to tylko zabawek dostępnych w poczekalni. Kliniki dentystyczne są zaprojektowane w taki sposób aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.
  2. Gabinet jest odpowiednio przygotowany i wyposażony tak aby sprostać wymaganiom jakie stawia leczenie najmłodszych pacjentów.
  3. Dobry lekarz pediatra charakteryzuje się odpowiednim podejściem do dziecka, potrafi z nim rozmawiać oraz współpracować podczas wizyty lekarskiej tak aby jak najlepiej oszczędzić dziecku stresu oraz przykrych doświadczeń jakim niewątpliwie może być wizyta w gabinecie dentystycznym.
  4. Dobry pediatra powinien dostosowywać się indywidualnie do każdego dziecka. Każde z nich jest inne i dla każdego z nich powinien mieć inne podejście, tak aby zapenić mu jak najlepszą atmosferę oraz wsparcie.

Ortodonta, petodonta wybierz miasto.

Warszawa
Kraków
Poznań
Wrocław
Łódź
Lublin
Olsztyn
Płock
Toruń
Białystok

Zęby są bardzo ważnym elementem naszego organizmu. Pomagają nam prawidłowo przeżuwać pokarm oraz stanowią cześć składową układu mowy.

Nieleczone prowadzą do wielu nieprzyjemnych schorzeń, które mogą przerodzić się w wiele jeszcze bardziej niebezpiecznych dla zdrowia chorób. Stany zapalne zębów to nie tylko schorzenie miejscowe, objawiające się ich bólem. To także infekcja, która wpływa na cały organizm i zaburza jego prawidłowe funkcjonowanie. W Skrajnych przypadkach może prowadzić do ogólnoustrojowego zakażenie, które może okazać się śmiertelne. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i ciągła kontrola nad stanem naszego uzębienia. Stomatolog dziecięcy to lekarz, który przeciera szlaki w dbaniu o higienę jamy ustnej człowieka i warunkuje jego działania na dalszych etapach życia.

Naszą misją jest więc nie tylko dbanie o to by likwidować szkody powstałe przez niewłaściwą higienę ale także dokształcanie i budowanie nawyków u najmłodszych tak by doceniali rolę zębów oraz ich zdrową kondycję, nie tylko w znaczeniu szczegółowym, jako instrument niezbędny do spożywania pokarmów ale też jako element wpływający na zdrowie całego organizmu.

.